Debiutuojanti Emilija Karosaitė: „Dainą sukūriau stebėdama bendraamžius“

Emilija Karosaitė
Emilija Karosaitė / Asmeninis albumas
Emilija Karosaitė
Emilija Karosaitė / Asmeninis albumas
„Tai daina apie pasiklydusius, liūdinčius, nerandančius ir galbūt net neieškančius prasmės žmones.“- sako Emilija Karosaitė, apibūdindama savo pirmąjį singlą „100 valandų“. Debiutinį kūrinį atlikėja pristato kartu su melancholišku, 90-ųjų estetikos įkvėptu vaizdo klipu.

E. Karosaitė atskleidžia, jog kūrybiniame pasaulyje ji nėra naujokė – atlikėją galima išvysti šokančią lietuvių roko grupės „jauti“ kūrinio „Mulkis“ vaizdo klipe.

„Kūryba užsiimu jau nemažai metų, visada ieškau naujų būdų lavinti vaizduotę, kurti – esu baigusi LMTA šiuolaikinio šokio specialybę. Visgi, kaip dainų autorė bei muzikos kūrėja dar tik pradedu ieškoti savito braižo ir identiteto. Man artimi alternatyvaus roko, shoegaze stiliaus, bei elektronikos elementai, esu susidūrusi su šokio spektaklių garso takelių kūryba.“

Emilija Karosaitė
Emilija Karosaitė / Asmeninis albumas

Muzikantė neslepia, jog singlas gimė netikėtai:

„Kūrinio idėją ir žodžius sukūriau labai spontaniškai – mėgstu stebėti aplinką, tad tekstą sukūriau stebėdama savo bendraamžius. Dainų rašyme man labai svarbu, kad tiek melodijos, tiek tekstai būtų lygiagrečiai svarbūs ir išdirbti, tad abu šiuos elementus stengiuosi derinti vieną su kitu.“

Už techninį kūrinio išpildymą muzikantė dėkoja Ymir Audio studijos prodiuseriui Snorre Bergerud ir būgnininkui Sindre Skeie:

„Džiugas iš grupės „jauti“ nusiuntė mano kūrinio pirminę versiją Snorre ir netrukus pradėjome bendradarbiauti. Snorre kilo noras suteikti šiai dainai svorio pojūtį, daug garso, sunkaus, spaudžiančio lėtumo, bet taip pat išlaikyti dainos melodingumą ir melancholiją paviršiuje.“ – komentuoja atlikėja.

Emilija Karosaitė
Emilija Karosaitė / Asmeninis albumas

E. Karosaitė taip pat pabrėžia vaizdo menininkės Justės Urbonavičiūtės ir vizažistės Dorotėjos Sirvydytės indėlį į kūrybinį procesą:

„Kadangi tai yra pirma mano išleidžiama daina, vaizdo klipe stengėmės pristatyti mane klausytojams kaip atlikėją, kūrėją, asmenį. Siekėme panaudoti mano šiuolaikinio šokio studijų metu įgytą patirtį ir užfiksuoti improvizuoto šokio, kūno judesio fragmentus.“

Emilija Karosaitė – „100 valandų“:

Pasidalink:

NAUJIENOS