Dainą „Niekada“ pristatantis 8 Kambarys: „Norime, kad klausytojai žinotų, ką išgyvename viduje“

8 Kambarys © Lukas Gricius
8 Kambarys © Lukas Gricius
8 Kambarys © Lukas Gricius
8 Kambarys © Lukas Gricius
Visi esame įsitikinę, kad geriau niekada nesakyti niekada. Ne kartą esame pažadėję sau: „ne, niekada“ ir vėl sugrįžę prie to paties. Taip, pasak grupės „8 Kambarys“ narių Deivido Alejūno-Corsalio ir Karolio Talučio-Talaz, pristatančių naujausią kūrinį „Niekada“, dažniausiai veikia meilė. „Tai yra labai žmogiška, todėl kiekvienas šį kūrinį supras ir atras save“, – sako jie.

„Tiek kūryboje, tiek kasdienybėje mes dažnai sakome niekada tiems žmonėms ar dalykams, be kurių neįsivaizduojame savo gyvenimo. Taip ir šioje dainoje. Sakome, kad niekada negrįšime į esamą būseną, juk jau žinome, kas tai yra ir kaip su tuo kovoti, bet, kaip visada, vėl grįžtame atgal, nes be to tiesiog negalime“, – pagrindinę dainos žinutę pristato Talaz ir Corsalis.

Naujausiam kūriniui įkvėpė po didžiausio karjeroje koncerto „Žalgirio“ arenoje išgyventos dviprasmiškos emocijos bei pokalbiai apie kūrybą ir jausmus su izraeliečiu prodiuseriumi, dainų autoriumi ir gitaristu Asi Yehuda, kuris aktyviai prisideda ir prie žmonos Evgenyos Redko kūrybos.

„Sekame ir palaikome Asi muzikinį kelią. Šią vasarą susitikome ir pradėjome kalbėti apie kūrybą, kodėl tai darome ir ką jaučiame. Pokalbis nukrypo apie jausmus, aplankančius po didelių išgyvenimų. Kodėl po svarbaus įvykio gyvenimas, rodos, sustoja? Labai laukėme didžiojo koncerto dienos, viskas puikiai pasisekė, tačiau jau kitą dieną apėmė keistas liūdesys, tuštuma. Atrodo, turėtum džiaugtis, juk pasiekei vieną didžiausių tikslų, tačiau viduje kažkodėl liūdna, tuščia. Vėliau supratau, kad šis jausmas man ne svetimas ir kasdieniame gyvenime. Lygiai taip pat jaučiuosi ir saulėtais sekmadieniais, kuomet apima nepaaiškinamas liūdesys. Apie visa tai ir nusprendėme rašyti dainą. Apie kūrybą ir kaip jaučiamės joje, nes norime, kad klausytojai žinotų, ką iš tiesų išgyvename viduje“, – patirtais išgyvenimais dalinasi Talaz.

8 Kambarys
8 Kambarys © Lukas Grušeckas ir Evelina Sabaliauskaitė

Nuoširdūs pokalbiai ne tik įkvėpė naujai dainai. Jų metu išsakytos idėjos pakreipė grupės kūrybą nauja linkme. „Asi yra labai įdomus žmogus, dirbantis iš širdies. Jis analizavo mūsų kūrybą, atskleidė kitokius kūrybos metodus ir pasiūlė kurti dainą kitaip, negu esame įpratę – rašyti ją grojant gitara, užsirašant kylančias mintis. Taip per vieną vakarą parašėme beveik visą kūrinį. Tai yra stipriausias dalykas, kurio išmokome dirbdami su Asi – mėgautis procesu ir per daug negalvoti, elgtis intuityviai“, – kūrybinį procesą prisimena Corsalis ir Talaz.

Daina „Niekada“ veda link kuriamo trečio solinio albumo, kuriuo šiuo metu gyvena grupės nariai. „Gyvename sunkų, bet savęs pažinimo etapą. Vasarą buvo daug koncertų, todėl susikoncentruoti į albumą nepavyko. Tačiau jau rašome jį galvoje. Tai lyg meditacija prieš didžiulį darbą. Rugsėjo mėnesį dar laukia keli koncertai, bet jiems pasibaigus, užsidarysime studijoje „album mode“. Ruošiamės kūrybiniam sprogimui!“ – apie dabartinį gyvenimo etapą pasakoja „8 Kambarys“.

Šiuo metu grupės nariai taip pat ruošiasi didžiausiam metų koncertui, kurį surengs gruodžio 9 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“.

Išgirskite naujausią „8 Kambarys“ kūrinį „Niekada“:

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAUJIENOS

Bäsello ir Alanas Chošnau © Nojus Šeputis

Alanas Chošnau ir Bäsello pristato antrą bendrą kūrinį „Sekundės”

Elektroninės muzikos kūrėjai, kuriantys Berlyne ir Osle, Alanas Chošnau ir Bäsello pristato antrą bendrą lietuvišką kūrinį „Sekundės” ir užsimena apie įrašinėjamą albumą. Šiandien vyksta premjera visose skaitmeninėse platformose, o netrukus skambės ir lietuviškose radijo stotyse. Atviras pokalbis apie tai, kaip kūrėjai skaičiuoja sekundes ir vertina gyvenimą.

LIETUVA
Sugar Blue

Bliuzmenas Sugar Blue: nuo Niujorko geto gatvių iki įrašų su „The Rolling Stones“

Gruodžio 18 ir 19 d. Kaune ir Vilniuje pasirodys lūpinės armonikėlės genijus, „Grammy“ apdovanojimą geriausio bliuzo įrašo kategorijoje pelnęs Sugar Blue su grupe – atlikėjo talentą įvertino ir „The Rolling Stones“, su kuriais jis įrašė tris kūrinius, tarp jų ir daugeliui žinomą „Miss You“. Po to sekė įrašai ir koncertiniai turai su legendomis Louisiana Red, Willie Dixon, Prince, Stan Getz, Bob Dylan ir kitais.

UŽSIENIS
Vaidas Baumila © Tomas Juškevičius

Vaidas Baumila išleidžia albumą „Apžavai“: dainas įkvėpė Hiperbolės bei Rondo kūryba

Vienas ryškiausių šalies muzikos atlikėjų, charizmatiškasis Vaidas Baumila paskutiniąją rudens dieną klausytojams netikėtai pristatė naujausią savo albumą. „Apžavai“ – nuo šiol taip skambės ne tik viena iš Vaido vizitinių kortelių tapusi daina, bet ir visas dainų rinkinys. Pristatytame skaitmeniniame albume atlikėjas sudėjo hitais spėjusius tapti kūrinius bei net penkias naujienas, kurių klausytojais dar negirdėjo.

LIETUVA
ONYX

Legendinė hip-hopo grupė ONYX trečiąkart Lietuvoje: koncertą surengs šią žiemą

Žodis – „legendinis“ dažnai įvairiausioms muzikos grupėms priskiriamas vien tik dėl skambesio, šįkart hiphopo grupę ONYX kaip nors kitaip įvardinti būtų sudėtinga. Šie tikrai legendiniai hiphopo muzikos atlikėjai trečią kartą atvyksta į Lietuvą ir jau gruodžio 16 dieną savo pasirodymą surengs, jiems jau puikiai pažįstamoje, menų fabriko „Loftas“ aikštelėje, kuri tikėtina ir šį kartą jų pasirodymo metu bus sausakimša.

UŽSIENIS