Britų muzikos žvaigždės „alt-J“ grįžta į Vilnių: koncertą surengs po atviru dangum

alt-J
alt-J © George Muncey
alt-J
alt-J © George Muncey
Dar vienas didelis, aktualus ir geras muzikos įvykis, kurio buvo verta laukti visos pandemijos metu. Viena geriausių šių laikų Didžiosios Britanijos grupių, muzikos moksliukai ir kritikų numylėtiniai „alt-j“ sugrįžta į Vilnių po ketverių metų pertraukos. Jie pirmą kartą pasirodymą surengs VU Botanikos sode Kairėnuose šį vakarą.

Futuristinis ir kompiuterinį žaidimą primenantis „Relaxer“ turo koncertas Vilniuje 2018-tųjų vasarį įėjo į istoriją. Tada į koncertų salę „Compensa“ netilpo visi norintys. Tai buvo koncertas, kurį buvo būtina pakartoti. Vilnių „alt-J“ sakė įsimylėjo. Šio vakaro koncertą gryname ore vėl organizuoja muzikos agentūra „8 Days A Week”. „alt-J“ neabejotinai yra viena ryškiausių grupių dabartinėje muzikos industrijoje, kuri įrodė, kad ir masėms reikia intelektualios muzikos. Į Vilnių jie atvyko pristatyti naujausio savo albumo „The Dream“.

„alt-J“ grįžta pilna jėga ir su nauja vizija. Jų pačių žodžiais, vienas grupės etapas mirė ir dabar gimsta naujas. Per ketverius metus jie įsikūrė nuosavoje studijoje, rado įkvėpimo, naujos energijos ir sukūrė turbūt ambicingiausią savo rinkinį iki šiol. „alt-J“ nuo pat pradžių buvo drąsūs – turėdami neįtikėtinas muzikos istorijos žinias, vaikinų iš Lydso amatas visada buvo stebinti ir neįprastus garsus paversti patraukliais.

 „The Dream“ – ryškus darbas apie mūsų skubančią liūdesio, vienadienių santykių ir net kriptovaliutų pripildytą visuomenę. Muzikos apžvalgininkai vieningai sutaria, kad tai stipriausias grupės albumas per dešimtmetį nuo tada, kai namo jie parsinešė prestižinį „Mercury“ apdovanojimą už geriausią metų įrašą „An Awesome Wave“. „The Dream“ yra tamsus, svajingas, liūdnas, nepaprastai įvairus ir tup pačiu vientisas. Trijulės muzika išlaiko subtilią pusiausvyrą tarp užburiančio grožio, grynos meilės, skausmo, naujų idėjų ir stilistinių posūkių ten, kur niekas anksčiau muzikoje nėjo.

Nors savo muziką „alt-j“ vadina ausinių muzika, gyvi jų pasirodymai yra nepamirštamas šviesų ir garso spektaklis, galinga sakralinė ir kinematografinė patirtis. Jie kuria unikalų muzikos pasaulį, kurio įvaizdį patys ir suformavo. Į sostinę tiesiai iš Varšuvos jie atvyko su didele komanda ir pilnu sunkvežimiu įrangos, kurią ruošia šio vakaro šou. Britai pasirodys pilna jėga ir surengs koncertą, kur visi moka dainų žodžius atmintinai, o atmosferos pavydėtų net patys didžiausi pasaulio festivaliai. Nieko nuostabaus – juose „alt-j“ itin dažni svečiai.

„The Dream“ turo metu scenoje ir gyvenime – trys muzikantai Gusas Ungeris-Hamiltonas, Thomas Sonny Greenas ir Joe Newmanas. Jie piešia tik jiems būdingus garsinius peizažus. Papildoma apšvietimo dimensija ir scenografija galutinai užtvirtina neišdildomą patirtį. Štai kodėl jiems dalinami apdovanojimai ir kritikų pagyros. Vakare tikrai dainuosim „Breezeblocks“, „Taro“ ir „Left Hand Free“ dainų žodžius. Muzikos katalogo jiems galima pavydėti. Bus nardoma ir senoje nostalgijoje, ir „The Dream“ garsuose.

Šio vakaro koncertas vyks Vilniaus Universiteto botanikos sode, Kairėnuose. Ten pat, kur visai neseniai pasirodė ir kitas „Mercury“ prizo laimėtojas britų muzikantas Michaelas Kiwanuka. Liepos 26 d. ten pasirodys ir alternatyvaus roko legendos „Pixies“. Šiandien vartai atsiveria lygiai 18:00 val. Koncerto organizatoriai ragina nevėluoti ir primena, kad prieš pandemiją įsigyti bilietai į „alt-J“ pasirodymą galioja ir jų keisti ar atnaujinti nereikia. Bilietais į šio vakaro koncertą prekiauja „Bilietai LT“, bilietus taip pat bus galima įsigyti ir koncerto vietoje.

Pasidalink:

NAUJIENOS