ba. pristato agresyviausią karjeros albumą „Nauto“

ba. © Visvaldas Morkevičius
ba. © Visvaldas Morkevičius
ba. © Visvaldas Morkevičius
ba. © Visvaldas Morkevičius
Rokerių „ba.“ banga ir toliau nuosekliai kyla. Be to, kad vasarą jie surengė didžiausią lietuviško roko koncertą Vingio parke nuo 1997 m., ėmė leisti naują muziką per pasaulinio lygio leidybinę kompaniją „Sony Music“, grupė pagaliau pristato ir naują albumą pavadinimu „Nauto“.

„Norėjome sukurti agresyviausią ir purviniausią savo įrašą“, – trumpai „Nauto“ nupasakoja „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius.

Ištikimiausi gerbėjai albumą galėjo išgirsti pirmieji jau vakar. Grupė ilgai lauktą naujieną pristatė per specialų radijo dažnį. Iš „ba.“ studijos per jį buvo paleista naujojo albumo transliacija, kurią žmonės galėjo klausytis patogiai įsitaisę savo automobiliuose.

Dainas įkvėpė jūra ir audros

Naujausias „ba.“ albumas brendo dvejus metus. Mintis naujoms dainoms Benas pradėjo rinkti būdamas Vilniuje, o kaip turėtų skambėti naujasis albumas ėmė ryškėti tik įsirengus grupės studiją buvusiose Lukiškių kalėjimo erdvėse. Galiausiai „Nauto“ dainos gimė atšiauriame lietuviškame pajūryje:

„Visas albumo dainas parašiau būdamas vienas žiemos laikotarpiu Nidoje. Taigi visas įrašas yra įkvėptas smarkios jūros, audrų, švyturių ir signalų“, – pasakoja Benas.

Vėliau tame pačiame Lietuvos pajūryje, Šventojoje, kartu su kompozitoriumi ir prodiuseriu Domu Strupinsku, kuriuo Benas žavisi nuo ankstyvos paauglystės, buvo sudėti visi svarbiausi taškai ir kaip tos naujos dainos turėtų skambėti:

„Į Šventąją su Domu vykome turėdami jau prieš tai su grupe įrašytas demo versijas, o į Vilnių grįžome su 10 pabaigtų dainų ir ėmėme intensyviai ruoštis albumo įrašams“, – pasakoja Benas ir priduria, kad su Domo Strupinsko pagalba pilnai pavyko pasiekti norimo rezultato.

Albumo koncertų teks palaukti

Nuo paskutiniojo „ba.“ albumo „H8“, kuris pasirodė 2019 m., grupės skambesys ne tik brendo, bet ir keitėsi. Tai klausytojai galėjo pastebėti ir iš pirmųjų naujojo albumo singlų „Šokis“ ir „Purvo Gerkle“:

„Norėjome į savo koncertus įnešti daugiau sunkaus skambesio, todėl šįkart ypatingai daug dėmesio skyrėme ritmo sekcijai – būgnams ir bosinei gitarai. „Nauto“ yra ne tik sunkiausias, bet ir sudėtingiausias mūsų darbas“, – sako „ba.“ lyderis ir dainų autorius.

Tiesa, gerbėjams teks šiek tiek palaukti iki tol, kol pirmą kartą galės gyvai išgirsti „Nauto“. Albumo pristatymo koncertai numatyti kitąmet: sausio 6 d. – Vilniuje, „Compensa“ koncertų salėje, sausio 14 d. Kaune – kino teatre „Daina“, sausio 28 d. – Klaipėdos „Hofe“.

„Vasarą sugrojome daugybę koncertų. Dabar pailsėsime ir pradėsime ruoštis naujojo albumo pristatymams. O iki tol žmonės galės geriau susipažinti su „Nauto“, – priduria Benas.

Pasidalink:

NAUJIENOS