Atgimusi legendinė Anties daina „Pokštas“ sulaukė naujos populiarumo bangos

KAnDis
KAnDIs © Elena Krukonytė
KAnDis
KAnDIs © Elena Krukonytė
Šią vasarą Algirdo Kaušpėdo ir Viktoro Diawaros grupė „KAnDIs“ išleis albumą „ANTIS kaip KAnDIs“. Jame naujai suskambės kultinės „Anties“ dainos. 2020 metais duetas įrašė „Anties“ dainos „Kažkas atsitiko“ naują versiją, o gegužės pradžioje pristatė Leon Somov prodiusuotą kūrinį „Pokštas“.

Per trumpą laiką „Pokštas“ tapo klausomiausiu „KAnDIes“ kūriniu muzikos platformose internete, šią savaitę buvo išrinktas Lietuvos radijo savaitės daina ir tapo aukščiausia naujiena radijo stoties „Lietus“ dainų tope, iškart pakilusi į dešimtuką.

Daina skambės ir artimiausiuose „KAnDIes“ koncertuose: birželio 2 dieną Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“, birželio 10 dieną Troškūnuose, jaunimo festivalyje „Troškimai“, birželio 16 dieną Palangoje, muzikos klube „Vandenis“ ir birželio 17 dieną Alytaus miesto šventėje.

Algirdas Kaušpėdas „Pokštą“ vadina „Anties“ lyrikos viršūne: „Keistas, paslaptingas ir kartu įkvepiantis tekstas bei pavykęs muzikinis sprendimas iš paprastos meilės dainos padarė Hitą! Tai buvo bene stipriausia 1988 metų „Anties“ albumo „Ša!“ daina.“

KAnDIs – Pokštas: 

„Pokštas“ – ne pirmas kūrinys, prie kurio kartu su Algirdu Kaušpėdu ir grupe „KAnDIs“ dirba Leon Somov. Leonas prodiusavo ir 2014 metais atgimusį „Anties“ hitą „Nauji metai“ bei kelias dainas iš pirmojo „KAnDIes“ albumo „Už poliarinio rato“, išleisto 2019 metais.

„Tai buvo labai įkvepianti patirtis, kuri leido prisiliesti prie dar vieno legendinio kūrinio“, – naujausiu bendradarbiavimu džiaugiasi Leon Somov. „Su Algirdu Kaušpėdu ir Viktoru Diawara jau anksčiau turėjome galimybę dirbti kartu ir visos mūsų bendros dainos buvo sėkmingos bei gerai priimtos klausytojų. Man didelė garbė dirbti ir išleisti šiuos bendrus kūrinius.“

Originaliai „Pokštas“ buvo įrašytas 1988 metų „Anties“ albume „Ša!“, po kurio pasirodymo „Antis“ buvo išrinkta geriausia Lietuvos grupe.

„Šiandien, prabėgus 35 metams po šio legendinio įrašo, buvo nelengva pasakyti kažką naujo, nes originalas iki šiol aktualus. Nebent prie kūrinio dirbtų neeilinis talentas – meistras, kuris išgirstų šią dainą šiuolaikiškai, kaip tai daro Leon Somov“, – sako Algirdas Kaušpėdas. „Nauja „Pokšto“ versija neneigia dainos romantikos, bet neįkyriai siūlo, kaip tai galėtų skambėti šiais laikais. Tai šuolis į praeitį išliekant dabarty.“

KAnDIs – Kažkas atsitiko:

Pasidalink:

NAUJIENOS