Andrew Bird: smuiku iš klausos išmokęs groti vokalistas surengė itin tikrą ir nuoširdų koncertą

Andrew Bird
Andrew Bird / Stop kadras

Andrew Bird (g. 1973 m.) būtų puikus Wes Anderson filmo personažas. Jis atrodo kaip Luke ir Owen Wilsonų brolis, o muzikoje (kaip ir Wes Anderson kine) dažnai nagrinėja sudėtingas temas tam tikroje žaismingos ironijos ir juoko prizmėje, bet, vis tiek, išlaikydamas rimtį.

Gerai. Toks įspūdis apie jį susidaro dėl pasirodymo „NPR Tiny Desk Concert“ serijos (nuoširdžiai – kiekvienas atlikėjas ten vertas dėmesio) ir keleto jo interviu.

Andrew Bird vienas iš tokių atlikėjų, kuriems muzika liejasi visiškai natūraliai. Smuiku groti išmokęs iš klausos (kaip mokytis groti ir reikia), šis vokalistas / smuikininkas / švilpautojas su dar trijų žmonių grupe (gitara, kontrabosas, mini būgnai) surengė itin tikrą ir nuoširdų koncertą.

Grubiai apibendrinant, tai kas nors panašaus į labai kokybišką folk muziką, tačiau iš tiesų, tai beveik nepasako nieko. Trys dainos iš 2017 m. albumo „Are You Serious“, kurias Andrew Bird atliko šiame akustiniame sete, įrodo, kad jis stiprus dainų autorius, kuriantis melodingą, įtaigią muziką. Beje, pirmas kūrinys vietomis šiek tiek priminė legendinį Britney Spears hitą „Ooops I Did it Again“.

Grojimo ir muzikos stilius primena kitą nuostabų muzikantą – mandolinistą virtuozą Chris Thile, todėl apsidžiaugiau sužinojęs, kad jiedu yra įrašę ir kūrinių kartu.

Andrew Bird puikiai valdo smuiką ne tik grodamas tradiciniu būdu – grieždamas stryku, bet yra ir labai gerai įvaldęs pizzicato techniką, kai stygos užgaunamos pirštais. Tokiu atveju, smuikas savo tembru ir funkcija, kurią atlieka grupės kontekste, panašesnis į mandoliną.

Gebėjimas taip staigiai keisti grojimo technikas, o kartu su smuiko melodijomis dainuoti ir vokalinę liniją, arba švariai ir tiksliai švilpauti vienu metu, neabejotinai išskiria šį menininką iš kitų.

Nieko negaliu pasakyt, tokie akustiniai koncertai man labai patinka, o smuikas, apskritai, – vienas mėgstamiausių instrumentų man.

Išgirsk: Andrew Bird – NPR Music Tiny Desk Concert

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS