Amerikoje klausomas Speechy pristatė antrąjį albumą: kritikuoja jaunimo pasipūtimą ir savo reikšmės pervetinimą

Justas Šiburkis-Speechy
Justas Šiburkis-Speechy / Asmeninis albumas
Repo muzikos kūrėjas Speechy pristato antrąjį albumą „Confessions“ (liet.: „Išpažintys“) – tai 13 dainų, sukurtų net iš 105 originalių garso takelių.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Paradoksalu, bet, „Spotify“ duomenimis, lietuvis reperis šiandien yra populiaresnis Los Andžele ir Singapūre nei gimtajame Kaune.

„Viena iš albumo žinučių yra nukreipta prieš trepo kultūrą, propaguojančią „lengvus pinigus, seksizmą, jokio darbo, narkotikus“. Kritikuojamas jaunimo narcisizmas, ypač ryškus socialinėse medijose, – savo reikšmės pervertinimas ir noras, kad jais būtų žavimasi“, – pranešime spaudai sako Justas Šiburkis, prisistatantis Speechy pseudonimu.

Anot jo, kaip bandoma manipuliuoti jaunimu, atskleidė ir ką tik nuskambėjęs tarptautinis feisbuko etikos skandalas, kai bendrovė apkaltinta prioritetą teikianti pelnui, o ne žmonių sveikatai ir visuomenės interesui.

Pasak Speechy, vienintelis kelias iš to – akistata su savimi, su savo baimėmis, su savo nerimu ar meile – rūpestis savimi. Albumas kviečia „pasivaikščioti“: jo ritmai tokie, kad labai skaniai klausomasi einant, ir paieškoti atsakymų į asmeniškai svarbius klausimus. „Rask savo žvaigždę, o ne „Instagram“ žvaigždę“, – juokauja kūrėjas.

Kurdamas albumą Speechy panaudojo net 105 savo sukurtus garso takelius, iš kurių per metus gimė 23 dainos, o albumui kūrėjas atrinko 13 dainų – ir lietuvių, ir anglų kalbomis. Visus garso takelius vaikinas sukūrė pats, tik internete legaliai įsigijo retesnių garsų: tokių, kaip, pavyzdžiui, gyvai įrašyti gitaros ar trankūs būgnų akordai, tolima pianino melodija, varpelių skambėjimas vėjyje ir pan.

Kartu pristatomas dainos „Listen While Walking“ vaizdo klipas yra ne tiek stereotipiškas muzikinis klipas, o daugiau – į meditaciją su savimi kviečiantis trumpametražis kino filmas. „Mūsų „TikTok“ kartai, „maitinamai“ 30 sek. turiniu, 5 minutės – jau yra tikra kino patirtis“, – sako Speechy.

Juosta kartu su videografu Roku Gelžiniu filmuota magiškai – 6 sekmadienius iš eilės, labai anksti ryte – kino operatorių žargonu tariant: tik per „mėlynąją“ ir „auksinę“ valandas. „Mėlynoji valanda“ yra pusvalandis iki saulės patekėjimo, o „auksinė“ – pats saulėtekio grožis. Klipo aplinka yra išties hipnotizuojanti, bet vaikinai neatskleidžia, kur tokią vietovę surado. Patvirtina tik tiek, kad tai (nors ir sunkiai tikėtina) – Lietuva. Dalis vaizdo filmuota iš erelių skrydžio aukščio – dronu.

Oficiali „Spotify“ statistika rodo, kad jaunas atlikėjas sparčiai populiarėja pasaulyje: daugiausiai klausytojų gyvena Vilniuje, Maskvoje, Los Andžele ir Singapūre. Justo gimtasis miestas Kaunas – tik penktoje sąrašo vietoje.

Nagrinėjant statistiką geografiškai, Lietuva – taip pat tik penktoje vietoje. Speechy daugiausiai klausosi žmonės iš JAV, Rusijos, Vokietijos ir Kanados.

Viso albumo „Confessions“ klausykite Spotify:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS