Alanas Chošnau ir Mark Reeder pristato naują albumą bei singlą: „Dabar visi mes klausiame – „kodėl?”

Alanas Chosnau ir Mark Reeder
Alanas Chosnau ir Mark Reeder © Martyn Goodacre
Su nauju kūriniu ir muzikiniu klipu “Why?” Alanas Chošnau ir Mark Reeder pristato jau antrąjį tarptautinį albumą “Life Everywhere”, kurį išgirsti galima visose pasaulio skaitmeninėse platformose.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Muzikos klipe vaizduojama beviltiškumu persmelkta pora, ji bėga ir nerimauja. Ar juos persekioja svetimos jėgos? Ar jie ieško laimingesnio gyvenimo bėgdami iš totalitarinės priespaudos? Kodėl jie bėga?

Ašaros ir nerimas Vidurio Europos traukinių stotyse, kai artimieji išvyksta dėl karo Ukrainoje, neaiški jų gyvenimo ateitis – visa tai stebime realiuoju laiku. Svajonės skęsta priverstinio šeimų išsiskyrimo jausmuose. Vaiko ranka ant lietingo išvykstančio traukinio lango – juk tai gali būti paskutinis prisiminimas apie tragišką atsisveikinimą. Liūdesys ir nusivylimas apgaubia sugriuvusius miestus. Visi dalykai, kuriuos norėjai pasakyti, bet negalėjai arba niekada nepasakei – viskas sutelpa viename žodyje “kodėl?”. Sirenos kankina protą, bėgimas sekina, o daugeliui ir nebėra kur bėgti, nebėra kada slėptis.

Alanas Chosnau ir Mark Reeder

Britų kino režisierė Emily Jade Hagen sukūrė šiuolaikišką ir aštrų dviejų bėgančių žmonių įvaizdį – tai įvaizdis, su kuriuo jau esame pernelyg gerai pažįstami. Jaunoje poroje galime atpažinti save – visi mes bėgame, visi mes klausiame “kodėl?”. Kodėl tiek skausmo, baimės, nežinios, pavojaus.

Muzikiniu aspektu naujasis Alano Chošnau ir Mark Reeder kūrinys “Why?” prasideda melancholišku balalaikų ir cimblių garsų antplūdžiu, siekiant sukurti Rytų Europos atmosferą, nukeliančią klausytoją į sovietinės praeities laikus, kuriuos Alanui ir pačiam teko išgyventi persikėlus į Lietuvą iš diktatoriaus Sadamo Huseino valdomo Irako. Tai gilius asmeninius išgyvenimus sukėlęs pokytis Alano gyvenime, sąlygotas mylimos mamos netekties ir šeimos išsiskyrimo. Mark Reeder savo gyvenimu ir kūryba patyrė Šaltojo karo pabaigą Vokietijoje ir Berlyno sienos griūtį. Kartu jis išgyveno viltį ir tikėjimą laisvos Europos ateitimi, kuri ir vėl yra kvestionuojama.

Pirmas tarptautinis Alano Chošnau muzikinis klipas yra filmuotas apleistoje Charlottenhof fermoje Brandenburgo valstijoje, Vokietijoje. Filmavimą lydėjo neįprasti nuotykiai. Pirma, komandai teko gerokai paklaidžioti Berlyno geležinkelio stotyje, kol režisierė, aktoriai, muzikos atlikėjai ir kiti nariai susitiko, o atvykus į nuošalią fermą visus pasitiko įsiutęs bulius ir nuostabaus grožio žirgai. Klipo režisierės išrinkta Charlottenhof vila buvo dekoruota tulžies žalumo siena, gyvūnų ragais ir iškamšomis, kurioje tvyrojo itin savotiška atmosfera.

Vis tik įsimintiniausiu įvykiu tapo filmavimas temstančiame miške, kur režisierė, pėsčiomis rodžiusi kelią atlikėjams, pasiklydo be telefono ir šviesos šaltinio, o Alanas su Marku važiuodami saulėlydžio keliu netikėtai pakeitė kryptį ir taip pat pasiklydo naktyje. Bandant sugrįžti atgal, klipe naudotas istorinis karinis automobilis “VW Iltis” užblokavo pavaras ir sustojo vidury kelio. Visai filmavimo komandai teko patirti didelį stresą ir išsikviesti pagalbą iš Berlyno, kad surastų pasiklydusius muzikos kūrėjus ir režisierę. Vidurnaktį visi saugiai pasiekė Berlyną, Vokietijos policija užfiksavo istorinio karinio automobilio gedimą kelyje, o užkulisiniuose muzikinio klipo įrašuose liko daug smagios medžiagos, kur stacionaria kino kamera užfiksuota visa Alano ir Marko kelionė kariniu automobiliu ir jų pokalbiai naktyje. Neabejotina, vieną dieną tai pavirs įsimintinais dokumentiniais kadrais.

Muzikinis klipas “Why?”:

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

8 Kambarys © Lukas Gricius

Dainą „Niekada“ pristatantis 8 Kambarys: „Norime, kad klausytojai žinotų, ką išgyvename viduje“

Visi esame įsitikinę, kad geriau niekada nesakyti niekada. Ne kartą esame pažadėję sau: „ne, niekada“ ir vėl sugrįžę prie to paties. Taip, pasak grupės „8 Kambarys“ narių Deivido Alejūno-Corsalio ir Karolio Talučio-Talaz, pristatančių naujausią kūrinį „Niekada“, dažniausiai veikia meilė. „Tai yra labai žmogiška, todėl kiekvienas šį kūrinį supras ir atras save“, – sako jie.

LIETUVA
Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS