Alanas Chošnau ir Bäsello pristato bendrą singlą: „Mes visi turime galimybę siekti laisvės iki begalybės”

Alanas Chošnau ir Bäsello
Alanas Chošnau ir Bäsello © Eglė Andrikonė
Alanas Chošnau ir Bäsello
Alanas Chošnau ir Bäsello © Eglė Andrikonė
Dvi kartos, du stiprūs elektroninės muzikos kūrėjai, kuriantys Berlyne ir Osle - Alanas Chošnau ir Bäsello pristato bendrą lietuvišką kūrinį „Laisvės įkvėpimas”, kuris jau dvi savaites skamba Power Hit Radio eteryje, o nuo šiandien pristatomas ir skaitmeninėse platformose bei kitose radijo stotyse.

Kas yra laisvė?

„Man žodis laisvė visada asocijuojasi su laisve bendrauti ir kurti kartu pagal formulę: aš, tu, mes ir kiekvienas turime teisę į veiksmų ir sprendimų laisvę, į klaidas, į laimę, į galimybę būti išklausyti ir teisę būti sėkmingi. Kita laisvės pusė yra disciplina ir tūkstantis darbo valandų geram rezultatui pasiekti. Bet kokioje gyvenimo sferoje. Žinoma, šių dienų karo Ukrainoje kontekste laisvė yra lygu gyvenimui, tai dar labiau įprasmina viską, su kuo mes ją siejame” – teigia Tomas Paulauskas.

Dviejų kartų muzika

Alano Chošnau manymu, dvi kartos vienoje studijoje ir bendrame muzikos kūrinyje yra viena kitą papildančios muzikinės patirtys ir galimybė atrasti naujus skambesius, galbūt netgi galimybė sukurti naujus žanrus. „Esu smalsus, mane visuomet domino naujas skambesys ir tai rodo mano kūrybinis kelias. Muzika man yra upė, į kurią vis įteka naujos srovės. Bäsello vienareikšmiškai yra nauja srovė Lietuvos muzikos pasaulyje ir aš noriu palaikyti jo idėjas bei kūrybą dirbant kartu. Jauna karta yra stipri ir įdomi – reikia ją įsileisti, nes ji jungia praeitį su dabartimi, kuri taip pat taps Lietuvos muzikos istorijos dalimi.” – sako A. Chošnau.

Alanas Chošnau ir Bäsello © Eglė Andrikonė
Alanas Chošnau ir Bäsello © Eglė Andrikonė

Bäsello darbas su Alanu Chošnau

Tomas Paulauskas atviras – turėjo tikslą profesionaliai dirbti su Alanu ir kurį laiką dalinosi kūrybinėmis idėjomis, bendravo socialiniuose tinkluose, sekė Alano kūrybą Berlyne, kol visoms aplinkybėms sutapus susitiko kavos, tuomet studijoje ir prasidėjo darbas su šiandien pristatomu kūriniu „Laisvės įkvėpimas”. „Aš klausiausi Alano nuo vaikystės, užsaugau su Naktinėmis personomis, vėliau sekiau jo solinę muziką ir kai kuriuos Alano hitus su malonumu pasiklausau ir dabar. Atmintinai galiu padainuoti ne vieną jo dainą ir visada turėjau svajonę įrašyti bent vieną kūrinį kartu, o ką jau kalbėti apie visą albumą!” – juokiasi Båsello. „Esu įsitikinęs, kad jeigu ne Alano ir kitų jo kartos atlikėjų dainos, su kuriomis aš užaugau, nebūčiau susiformavęs kaip muzikos asmenybė ir galbūt nebūčiau netgi tapęs kūrėju. Esu labai dėkingas, kad Lietuvoje yra stiprių ir laikui nepavaldžių kūrėjų, kurie ieško, atranda ir yra drąsūs keistis. Alanas yra toks.” – sako Tomas Paulauskas.

Laisvė yra romantika ar gyvenimas be ribų?

Bäsello manymu, laisvė yra itin romantizuota senuose filmuose, klasikinėse herojų istorijose, o šiuolaikinės medijos, ypatingai socialiniai tinklai, laisvę suformavo kaip nevaržomos saviraiškos ir atvirumo koncepciją. Tuo tarpu Alanas Chošnau neria giliau – į žmogaus vidinį pasaulį, teigdamas, kad laisvė daryti tai, ką norime, ir laisvė būti tuo, kuo norime, yra gilus vidinis troškimas, kuris glūdi žmonijoje per visą jos gyvavimo istoriją. „Iš prigimties mes visi trokštame būti laisvi ir nevaržomi, tačiau mus kausto baimės, blaškymasis, nežinojimas ko ieškome, kuo esame. Gatvių pilkas šurmulys, gaunamos informacijos ir minčių chaosas, meilės stoka – visa tai riboja mus nuo prigimtinės teisės į gyvenimo laisvę. Suvokus tai, mes turime galimybę siekti laisvės iki begalybės. Nepraleiskime šios galimybės!” – kviečia Alanas.

Pasiklausykite ir įvertinkite naują Alano Chošnau ir Bäsello kūrinį „Laisvės įkvėpimas”:

Pasidalink:

NAUJIENOS