„8 Days A Week“ skelbia naują festivalį Lukiškių kalėjime: tarp 16 vardų – Moderat, King Krule ir Mac DeMarco

8 Festival - Line Up
Festivalio atlikėjai / Organizatorių nuotr.
8 Festival - Line Up
Festivalio atlikėjai / Organizatorių nuotr.
Kelias savaites sklandę gandai pagaliau patvirtinti – Vilniaus miestas ir lietuviška scena turės naują muzikos festivalį. Europos festivalių rinkoje atsirado labai rimtas, nors ir dydžiu mažas žaidėjas. Metas pasiduoti beprotybei ir pabėgti iš rytojaus ten, kur kasdienės problemos bus pamirštos.

Muzikos agentūra „8 Days A Week“ skelbia svarbiausią žinią agentūros istorijoje, vėl keičia miestą ir pristato metų muzikos įvykį sostinėje. Jie pradeda nuo muzikos, kurią geriausiai ir išmano.

„8 Festival” – tai trijų dienų festivalis mieste tikriems muzikos mylėtojams. Programa, kurios neįmanoma nuspėti, aktualūs vardai, apie kuriuos vieni tik svajoja ar net nedrįsta. Planuokite geriausią vasaros savaitgalį Vilniuje. Gan simboliška, kad jo lokacija – „Lukiškių kalėjimas 2.0”. Birželio 17-19 d. atgaivintas kalėjimo kompleksas bus pilnas šiandienos muzikos ikonų, ateities žvaigždžių ir laimingų žmonių.

Festivalio plakatas triuškina, festivalio vieta įkvėpia, o kokybė svaigina. Tokios stiprios muzikos programos joks šių dienų festivalis Lietuvoje dar nėra turėjęs. Iš naujo save vėl atradę elektronikos milžinai iš Vokietijos „Moderat“, melancholijos ir humoro meistras Mac DeMarco, talentingiausias muzikos raudonplaukis King Krule, poetiški chuliganai „Sleaford Mods“, androgeniškas ir genialus Yves Tumor, Švedijos muzikos pankai „Viagra Boys“, triukšmingo roko kvartetas iš Dublino „Gilla Band“ (anksčiau jie vadinosi „Girl Band“), eksperimentų kūrėjai „Battles“ ir daug kitų vertų pamatyti vardų.Festivalio programoje vietą ras ir daug kitų spalvingų vardų. Visi jie yra „8 Days A Week” favoritai ir kiti geriausi: vienareikšmiškai įdomiausia jaunosios kartos Didžiosios Britanijos grupė „Black Country, New Road“, sena siela jauname kūne „Yellow Days“, gaivališkos gitaros iš Braitono „Squid“, matematinio triukšmo profesionalai „black midi“, tamsa ir hiphopu žaidžiantis australas Genesis Owusu, švelni ir šviesi Westermano muzika, nuožmi ir bebaimė Billy Nomates ir „TikToko“ žvaigždė iš Niujorko Sub Urban. Jei muzika turi ateitį, visi šie vardai tikrai yra dalis jos.„Nuostabus jausmas gyventi mieste, kuriame gali pildyti savo svajones. Mums niekada netrūko drąsos ir aistros kurti. Vien Lukiškių kalėjimo konversija ko verta. Šis festivalis pakeis mūsų gyvenimą, įkvėps vietinę sceną ir dar labiau padidins kultūros tempą mieste. Pristatom savo viziją, naują formatą ir pirmuosius vardus iš užsienio. Šiandien ant stalo metam net 16 kozirių. Visi jie mums vienodai svarbūs, visi jie festivalio plakate rašomi vienodu dydžiu ir jokių nesąmonių. Šiandienos ikonos, vasaros festivalių favoritai, kritikų pasirinkimai ir ateities žvaigždės. Norim, kad visus juos pamatytumėt gyvai Vilniuje. Visi jie įgarsino ne vieną mūsų gyvenimo etapą, skamba dabar ir dar garsiau skambės ateityje. Visi jie nepriklausomi muzikos kūrėjai ir tikros asmenybės, dėl kurių mylim muziką. Kai kuriuos mes jau netgi labai gerai pažįstam ir jie grįžta į Vilnių pas mus. Tai mūsų pasiekimai, pažintys ir 10 metų karjeros šiame dinamiškame versle rezultatas. Sieksime stumdytis su tokio pat kalibro Europos festivaliais kokybe, norime būti pripažinti Europoje kaip kiečiausia scena Baltijos šalyse ir sparčiai augti. Tikiu, kad Vilniaus miestas, jo veikėjai ir visa industrija gali mums padėti. Juk tikroji magija vyksta tik tada, kada kuriam išvien ir kartu.“, – sakė muzikos agentūros „8 Days A Week” partneris Martynas Butkevičius.

Nėra jokios abejonės, kad tai bus stipriausias šių metų, o gal net ir viso dešimtmečio, Vilniaus festivalis. Trys dienos muzikos ir beprotybės gerąją prasme. Ir jokių palapinių. Sostinė dar niekada neturėjo tiek kokybės ir aktualių muzikos vardų vienoje vietoje. Ir tai tik pradžia. Kiek vėliau bus atskleistas slaptas headlineris, lietuviškas palaikymas, kiti atlikėjai iš užsienio, nakties programa, šiuolaikinė menų programa, partneriai ir kiti atributai. „Lukiškių kalėjimas 2.0” vienam savaitgaliui taps muzikos, šiuolaikinio meno, gero maisto, pokalbių ir bendruomenės ekosistema tarp buvusio kalėjimo sienų. Šią žinią tikrai verta nešti pasauliui.

„Lukiškių kalėjimas 2.0” – ideali vieta tokiam festivaliui

Nauja Lukiškių kalėjimo versija turi naują veidą, pakeistą emociją ir kitą paskirtį. Priminsim, kad būtent „8 Days A Week” yra kalėjimo konversijos autoriai ir kuria kalėjimo ateitį. Istorinis paveldo objektas per keletą mėnesių išlaisvino kultūrą ir tapo didžiausiu miesto traukos centru. Šimtams menininkų kalėjimas pandemijos metu suteikė namus, pasiūlė platformą kūrybai ir dalinosi scena. „Lukiškių kalėjimas 2.0“ už tai buvo apdovanotas ir pelnė Metų kultūros reiškinio titulą. Visas miestas padėjo kurti šią konversiją. Tokia erdvė tiesiog prašėsi modernaus miesto festivalio ir dabar jam atėjo laikas. Tą savaitgalį vasarą istorinėje erdvėje tilps tūkstančiai žmonių, kelios dešimtys užsienio ir Lietuvos atlikėjų, meno instaliacijos ir kiti geri dalykai. Niekur kitur Europoje tokio ambicingo ir išieškoto festivalio apleistame kalėjime nėra. Festivalio komanda tvirtai tiki, kad šio festivalio idėja, vieta ir turinys pritrauks muzikos turistų iš Europos dėmesį. Vilnius vėl pirmas, turi garsiai apie tai kalbėti ir tuo netgi pasinaudoti.

Štai kaip atrodė pirmasis „Lukiškių kalėjimo 2.0” sezonas

„8 Festival“ šauna į viršūnę mažų Europos festivalių kategorijoje ir sieks Geriausio naujo festivalio Europoje titulo. Festivalio tapatybę atspindi surikiuoti kieti artistai, ribotas vietų skaičius, agentūros reputacija ir beveik 700 metų jaunystę skaičiuojantis Vilnius. 8 Days A Week” pasirinkimais ir kokybe galite tikrai neabejoti. Jie jau seniai įrodė, kad žino, ką daro ir kodėl. Paskelbti vardai taip pat nepaliks vietos abejonėms. Tam buvo sukurtas specialus festivalio grojaraštis „Spotify“ platformoje. Užtektų tik šio paskelbtų vardų sąrašo ir būtų galima nieko nebesakyti. Šios kartos balsai, kritikų numylėtiniai, elektronikos, postpanko, eksperimentinės muzikos ir tikro rokenrolo šaukliai.

Išankstiniai festivalio reikalai

Su žinia apie naują festivalį startuoja ir išankstinė bilietų prekyba. Pirmieji bilietai visada pigiau. Tiesa, tam reikia specialaus festivalio kodo iš „8 Days A Week“. Žanro klasika – parašykite jiems žinutę feisbuke, jums bus suteiktas kodas ir festivalio bilietai bus tik malonus rūpestis. Trijų dienų bilietai kainuos 121 eurą. Svarbi žinia – bilietai brangs ir bilietų visam festivalio savaitgaliui bus tik 3000 vienetų. Bilietais prekiauja www.8festival.com, „Bilietai LT“ ir „Tiketa“. Kodas galios tik 48 valandas. Krapštykite piniginę ir nepramiegokite. Akivaizdu, kad bus didelis susidomėjimas. Taip kaip buvo su britų grupe „Jungle“, į kurios pasirodymą kalėjime bilietai buvo išparduoti per 48 valandas.  

Pandemija niekur nedingo, todėl organizatoriai žada laikytis visų to meto COVID-19 reikalavimų ir užtikrinti žiūrovų, atlikėjų ir visos komandos saugumą.

Tikras festivalis ir potyris unikalioje vietoje Vilniuje, pripildytas kokybiškos muzikos, gero laiko, atradimų, daug džiaugsmo ir meno instaliacijų. „8 Days A Week“ greitu metu atskleis pilną trijų dienų programą, kitas veiklas, festivalio ambasadorių programą ir viską, ką reikia žinoti. Jie patikino, kad festivalio dalyviams ir miesto svečiams atvers visą Lukiškių kalėjimo kompleksą – kiekviena kalėjimo erdvė bus skirta švęsti muziką, kultūrą ir gyvenimą šiuolaikinėje sostinėje.

Oficialus festivalio grojaraštis:

Pasidalink:

NAUJIENOS