Sisters On Wire „Mėlyna Mėlyna“: grupė muzikinį pamatą jau pasistatė

Sisters On Wire Mėlyna Mėlyna
Sisters On Wire / Kadras iš klipo „Mėlyna Mėlyna"
REVIU tęsia M.A.M.A. 2020 nominacijų apžvalgas. Penktojoje apžvalgoje – kategorijai „Metų daina" nominuotas Sisters On Wire singlas „Mėlyna Mėlyna".

Svajingiausia 2020 metų daina. Bendrai kalbant, Sisters on Wire šiemet tikrai pasistengė ir įrodė, ko yra verti. Kaip muzikoje sakoma, pirmasis geras singlas yra tono nustatymas, antruoju turi įrodyti savo vertę, o trečiuoju – ją patvirtinti.

Grupė užtikrintai perėjo šiuos etapus, paėmė klausytojų ausis, o dabar, rodos, pats laikas skinti darbo vaisius – laukti apdovanojimų. Sėkmingumu ir muzikos bei tekstų kokybe pasižymėjo visi išleisti kūriniai: „Taip jau gavosi“, „Mėlyna mėlyna“ ir „Ten esi tu“.

Nominaciją gavo populiariausia lietuviška vasaros daina „Mėlyna mėlyna“. Sinestezinius pojūčius išvystę klausytojai turėtų nesunkiai įsivaizduoti ir matyti mėlyną spalvą girdint šią dainą.

Atmosfera, vokalo švelnumas ir iš dainos sklindanti ramybė nukelia prie jūros ar paguldo ant žemės šiltą vasaros naktį priešais dangų. Daina paperka pagrindinio vokalisto nuoširdumu balse, dainoje nėra nieko suvaidinto – viskas be galo tikra ir žmogiška.

Ramybę kuria sintezatoriai, garso efektai, aiduose skęstantis vokalas, muzikinę mintį papildanti solinė gitara ir tolygi harmonija, be didelių išraiškingų garso kontrastų. Tekste sąmoningai pagal rimą įkomponuoti ir žodžiai, prieštaraujantys kalbos kirčiuotei, pvz., „kérai“, o tai suteikia daugiau lankstumo dainai.

Grupė muzikinį pamatą sau jau pasistatė, užsikėlė kartelę, todėl apdovanojimas būtų labai į temą. Kūrinį palaikyti reikėtų dėl meniško darbo su garsu, sugebėjimo prasiskverbti į klausytojo vidų ir teigiamos emocijos siuntimo.

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS