Retro soul atlikėja Aistè pristato 70-ųjų įkvėptą debiutinį albumą

Aistè © Kipras Varaneckas
Aistè © Kipras Varaneckas
Aistè © Kipras Varaneckas
Aistè © Kipras Varaneckas
Šiandien galingo balso atlikėja ir dainų kūrėja Aistè pasauliui pristato debiutinį albumą „The Theory of Everything“. Londone gyvenančios dainininkės albumą išleido britų leidybinė kompanija „Saphira“, o užsienio žiniasklaida jau pastebėjo talentingąją lietuvę. Vilniuje Aistè debiutuos jau gegužės 24 d. „Vasaros terasoje“.

„Albume „The Theory of Everything“ tyrinėju Visatos grožį, jos tarpusavio sąsajas ir būdus, kaip jos teikiamų galimybių dėka atrasti gyvenimo džiaugsmą, įkvėpimą ir pusiausvyrą“, – vos per parą gimusio albumo idėją trumpai nupasakoja Aistè.

Tuo tarpu užsienio žiniasklaida liaupsina lietuvę už jau anksčiau pristatytus albumo singlus. Pastarasis „You‘ve Got The Feeling“, pasak mados ir muzikos žurnalo „Notion“, „užburia savo transcendentiniais dainų tekstais ir įžeminančia energija…“.

„Nenustebčiau, jei Aistės dėka visa nauja karta iš naujo pamėgs klasikinę soul muziką“ – rašo žurnalas „Atwood“. „Aistè yra stulbinamai galinga atlikėja“ – stebisi žurnalas „Clout“.

Aistè – „What’s going on“:

Naujausias albumo singlas „Give Me“, kaip ir kitos „The Theory of Everything“ dainos, buvo parašytos ilgiausią metų dieną 2022-ųjų vasarą. Vos per parą gimusiame albume jungiasi gospelo, pshichodelinės ir soul muzikos elementai.

Aistę stipriai įkvėpė tokios muzikos ikonos kaip Jimi Hendrixas, „Pink Floyd“ ir „The Beatles“. O pats albumo kūrimas vyko pagal geriausias 70-ųjų tradicijas – užsidarius kambaryje su pianinu, vokalu ir rokenrolu.

Aistè – „Give Me“:

„Kiekviena daina – tai kvietimas priimti savo vidinį džiaugsmą ir kūrybiškumą. Tikiuosi, kad jose rasite įkvėpimo ir kad jos jums primins apie begalines galimybes, kurios slypi kiekviename iš mūsų“, – apie savo debiutą pasakoja Rytų Londone gyvenanti ir kurianti Aistè.

Iš muzikantų giminės kilusi mergina (prosenelis Jurgis Gaižauskas – žinomas simfonijų ir operų kompozitorius Lietuvoje) yra tarsi šveicariškas peiliukas. Ji pati prodiusuoja savo muziką, kuria choreografiją ir montuoja muzikinius vaizdo klipus. Jos kūryba internete turi jau daugiau nei 700 tūkst. perklausų ir tai – tik pradžia.

Debiutinis pasirodymas „Vasaros terasoje“ grąžins į Vudstoko erą

Po dviejų solinių pasirodymų Londone, jau gegužės 24 d. Aistè surengs savo pirmąjį koncertą Lietuvoje, kurio metu su šiai progai suburtu britų ir lietuvių orkestru pristatys visą debiutinį albumą „Theory of Everything“.

„Pati nekantrauju pamatyti, kokią formą įgaus mano albumas pasirodant gyvai. Manau, tai bus puikus ritualas prieš pat vasarą“, – sako Aistè.

Šio renginio metu retro soul muzikos kūrėja klausytojus žada nukelti į Vudstoko erą. Tiesa, ji ir pati yra lyg nužengusi nuo 70-ųjų scenos. Paklausta, iš kur meilė šiam laikmečiui, Aistè susimąsto: „Galbūt dėl to, kad tuo metu daug žmonių norėjo permainų ir tikrų potyrių.“

Aistè albumas „The Theory Of Everything“:

Pasidalink:

NAUJIENOS