Monika Liu „Vaikinai, trumpais šortais“: dainoje nemažai seksualinės potekstės

Monika Liu Vaikinai, trumpais šortais
Monika Liu / Dainos „Vaikinai, trumpais šortais" nuotrauka
REVIU tęsia M.A.M.A. 2020 nominacijų apžvalgas. Ketvirtojoje apžvalgoje – kategorijai „Metų daina" nominuotas Monikos Liu singlas „Vaikinai, trumpais šortais".

Kalbant apie Moniką Liu, būtina priminti, kad jos dėka retro žanras sugrįžo bei tapo vėl populiariu Lietuvoje ir buvo priimtas jaunosios kartos klausytojų.

Senamadiška, 60-ųjų skambesio ir migloje paskendusi daina „Vaikinai trumpais šortais“ primena ir estrados dainininkės Nelly Paltinienės atliktų kūrinių skambesį.

Ekscentriška, be galo laisva bei atvira ir gyventi nebijanti Monika Liu save pilnai išreiškia ir šioje dainoje. Su šiuo kūriniu jai pagaliau pavyko prasiveržti į Lietuvos rinką bei klausytojų skonį.

Jau daugiau nei prieš dešimtmetį pradėjusi muzikinį kelią lietuviškoje scenoje, vėliau padariusi pertrauką su studijomis užsienyje, atlikėja sugrįžo susiformavusi tiek kūrybos, tiek įvaizdžio prasme.

Pagrindinis ir daugiausiai dėmesio sulaukęs singlas iš pirmosios albumo „Melodija“ dalies yra drąsus. Jis gundantis, fantazijas žadinantis ir nemažai seksualinės potekstės turintis kūrinys. Neatidžiau klausant gali ir praslysti itin reikšmingos potekstinės eilutės „O kai apkabini mane, jaučiu kažkas ten bunda ir pakyla tartum rytmečio aušra“ .

Metaforų netrūksta ir tekste, ir muzikoje. Visas muzikinis takelis išlaiko kūrinio intrigą bei įtampą, kuri mezgasi tarp vyro ir moters. Vėliau, pasibaigus trečiajam dainos ketvirčiui, keičiasi ritmas, muziką papildo nauji garsai, kas kartu su žodžiais „Nieks mūsų jau nesustabdys“ reiškia, kad vilionės pavyko, seksualinis tikslas pasiektas.

Už dainą balsuoti reikėtų dėl naujovės dabartinėje lietuviškoje muzikos scenoje, nekasdienės dainų tematikos bei gero Monikos Liu vokalinio atlikimo.

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS