Lukiškių kalėjime – išskirtiniai Arlo Parks ir AUROROS koncertai

AURORA ir Arlo Parks
AURORA ir Arlo Parks / Organizatorių nuotr.
AURORA ir Arlo Parks
AURORA ir Arlo Parks / Organizatorių nuotr.
Vasaros koncertų sezonas įsibėgėja ir kviečia vakarus praleisti lauko erdvėse. Muzikos agentūra „8 Days A Week“ šią savaitę siūlo du dėmesio vertus vardus ir šios kartos balsus, kurie veda muziką į priekį – tai nauja britų muzikos žvaigždė, „Grammy“ nominantė ir „Mercury“ prizo laimėtoja Arlo Parks ir norvegų muzikos fėja AURORA.

Abu šie koncertai vyks Lukiškių kalėjime, kuris šį sezoną siūlo daugiau nei 100 skirtingų įvairaus formato renginių: koncertų, meno parodų, teatro pasirodymų, kino seansų, albumų perklausų, šokių atvirame ore ir dar daug visko. Šiandien šis istorinis kompleksas ir paveldo objektas yra didžiausias menų klasteris regione, kuriame reziduoja beveik 400 menininkų.

Pirmoji savaitės žvaigždė Arlo Parks

Arlo Parks –  neginčijamai visur linksniuojamas praėjusių metų vardas ir geriausia nauja atlikėja. Pernai ją pelnytai liaupsino visa muzikos industrija, kai ji pelnė prestižinį „Mercury“ apdovanojimą už geriausią metų albumą, išleistą Jungtinėje Karalystėje.

Arlo Parks
Arlo Parks © Alex Waespi

Arlo Parks yra švelnių eilių poetė, dainų kūrėja, žmogaus teisių aktyvistė ir nuostabi asmenybė. Kadaise Arlo mokėsi kurti muziką iš „YouTube“ ir įrašinėjo vokalą spintoje. Tada per 15 minučių sukūrė pirmąją savo dainą „Cola“, vien „Spotify“ šiandien perklausytą daugiau beveik 30 mln. kartų. Dabar jos žodžius mintinai dainuoja minios nuo Niujorko iki Londono. O ji pati nespėja skaičiuoti apdovanojimų.

Pasirodymas Vilniuje bus pirma ir vienintelė Arlo Parks viešnagė Baltijos šalyse. Jos koncertų turo kalendorius ir dienotvarkė atrodo įspūdingai – bendri pasirodymai su pop superžvaigždėmis Billie Eilish hir Harry Stylesu bei legendinio „Glastonbury“ festivalio skalpas. Bus poezijos, ašarų, juoko ir šilumos. Į Lietuvą Arlo Parks atvyks dar šiandien su visa muzikantų grupe ir rytojaus vakarui ruošiasi intensyviai. Arlo savo pasirodymuose liečia artimo mirties, vienišumo, seksualumo, išdavystės ir pasiklydimo pasaulyje temas, kurios artimos kiekvienam iš mūsų šiuo laiku. Visa tai Arlo Parks Lukiškių scenoje apdainuos jau rytoj, birželio 30 d. Koncertą pradės ir ją pasitiks naujas vardas lietuviško ritmenbliuzo padangėje – libanietiškų šaknų turinti lietuvaitė CAROLYN. Laukia dar viena labai įdomi pažintis. Nors ji neturi nei vieno oficialaus singo, užteko tik vienos repeticijos įrašo, kad ja patikėtų visa Arlo Parks komanda.

AURORA – Vilniuje

Kita Lukiškių kalėjimo viešnia ir tikra muzikinė fėja iš Norvegijos – AURORA. Liepos 1 d. šis pasaulyje pripažintas Skandinavijos talentas ir animacinio filmo „Ledo šalis 2“ balsas pagaliau bus Vilniuje. Ji jau dabar lyginama su tokiais vardais kaip Björk, Sia ir Lorde, o Billie Eilish yra ją pavadinusi savo įkvėpėja.

Kritikai juokauja, kad ji mėgstamiausia kitų popžvaigždžių popžvaigždė, kurią būtina bent kartą pamatyti gyvai. AURORA turi neeilinę energiją, mistinį muzikos pasaulį ir nuoširdumą, kuria gyvendama tarp fjordų, jaučia meilę savo darbui ir kitiems, kurios dabartinėje muzikoje taip trūksta.

Į sostinę AURORA atvyks pristatyti naujausio savo albumo „The Gods We Can Touch“. Penkiolikoje albumo kūrinių AURORA susitinka su skirtingu graikų dievu ir kalba apie gėdą, mirtingumą, tikėjimą ir aistrą. Dievai nėra tobuli, o mūsų žmogiški netobulumai turi būti švenčiami – tai naujas AUROROS moto, įkvėptas mitologijos. Panašu, kad atėjo nauja AUROROS era, kuriai reikia dangiškų karūnų, laurų vainikų ir burtų. Norvegų atlikėjos pasirodymą pradės ir apšildys dar vienas Skandinavijos talentas Sei Selina, tarpusavyje maišanti afrikietiškus ritmus, sintezatorius, švelnią elektroniką ir gražų popsą. AURORA su Sei Selina keliauja po visą Europą ir kuria puikų tandemą. Joms taip pat talkins ir pritarianti AUROROS vokalistė Thea Wang.

Panašu, kad savaitės pabaiga Vilniuje bus skirta stiprioms moterims ir jų talentams. Tikėtina, kad Arlo Parks su AURORA užsibus sostinėje ir suksis tame pačiame Lukiškių kalėjime. Po pandemijos koncertų kalendorius mieste pildosi gerais renginiais kasdien, tačiau dabarties talentai, Didžiosios Britanijos ir Norvegijos eksporto vardai kalba patys už save. Jūsų laukia net du labai gražūs, neįprasti ir tikri koncertai. Bilietus į abu šiuos koncertus platina „Bilietai LT“.

Pasidalink:

NAUJIENOS