Inga Jankauskaitė išleido trečiąjį albumą „Švyturys“: „Kūrybos tikslas ne mada ir ne trendas“

Inga Jankauskaitė
Inga Jankauskaitė © V. Vaišvilaitė
Viena ryškiausių pastarųjų metų šalies atlikėjų Inga Jankauskaitė, nuolat stebinanti muzikinėmis naujienomis, pristato trečiąjį solinį albumą „Švyturys“.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasak kūrėjos, šis albumas kupinas vilties, o skambesys labiausiai atspindi pačią dainininkę. Naujausiame darbe nugulė aštuonios dainos, tarp kurių yra ir visai netikėto stiliaus kūrinys.

Kasmet – po albumą. Tokį produktyvumą demonstruoja aktorė, dainų kūrėja ir atlikėja I. Jankauskaitė. Šiandien pristatanti jau trečiąjį solinį albumą „Švyturys“.

„Muzika yra vartai ten, kur įvyksta susitikimai su kažkuo esminiu. Muzika guodžia, priima ir supranta. Jai pasiduoda kiečiausios širdys – sušyla, apsivalo, pasikrauna. Kartais net prieš jų pačių norą – veikia ir viskas.

Muzika neauklėja, neteisia, nevertina, nepataikauja. Ji veda. Ir tuo keliu einant, palaipsniui įsiveliant, įvyksta pokytis. Žmoguje ir aplink jį. Aš pati ėjau paskui tą jausmą, rašiau, skambėjau viduje ir beveik fiziškai jutau, kaip šio sudėtingo visiems mums laiko tamsa virsta į kažką, kas atneša viltį. Būtent tokia yra kiekvieno kūrėjo užduotis ir kūrybos tikslas – dovanoti viltį. Šviesą. Toks yra mano Švyturys. Tokį jį kūriau. Ne mada ir ne trendas. Muzika“, – apie naujausią kūrybą pasakoja I. Jankauskaitė.

Pasak dainininkės, naujausias darbas labai džiugina ir pačią. Vientisame albume nugulė ir viena visai netikėto stiliaus kūrinys, atlikėja ryžosi eksperimentui sukurti dramenbeisinę dainą.

„Šis albumas sukurtas ir įrašytas lyg vienu kvėpavimu. Idėja sekė idėją, o tai leido labai produktyviai išnaudoti laiką studijoje. Mudu su Paulium Jasiūnu visiškai nesiblaškėm. Tiksliai žinojom, koks albumas bus ir kaip jis turi skambėti. Tikriausiai todėl, nors yra žanriškai įvairus, tačiau labai vientisas. Dainos sugulė tarsi į vieną istoriją, jį norisi klausyti kaip senais laikais – visą iš eilės, kaip atskirą kūrinį. Skamba plačiai, giliai, su užmoju ir labai profesionaliai. Aš labai didžiuojuosi šiuo albumu. „Švyturys“ yra šventė“, – apie kūrybos užkulisius pasakoja Inga.

Šiuo metu atlikėja užbaiginėja savo rudens koncertinį turą, kurio metu apkeliavo daugybę šalies miestų. Dar lapkričio 19 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose, lapkričio 20 d. Šiaulių arenoje bei lapkričio 27 d. Mažeikių kultūros centre atlikėja sukurs paskutinius turo koncertus.

Gruodžio mėnesį Inga surengs ir didžiuosius šventinius koncertus, kurie įvyks Vilniuje bei Palangoje. Be to, naujausiame albume „Švyturys“ nugulė ir kūrinys skirtas vienai iš artėjančių švenčių – Kalėdoms.

„Aš nesureikšminu kalėdinio periodo. Albume yra daina „Apie tai yra Kalėdos“, tad ten ir suguldžiau viską, ką galvoju apie tai. Šiaip ar taip kiekvienas koncertas man yra kalėdos, todėl laukiu visų tam, kad pabūčiau Kalėdų seneliu ir įteikčiau jums brangiausia, ką galiu – savo muziką. Naują albumą. Jūs gi žinot – bus labai gera!“, – kviesdama į gruodžio 19 d. Vilniuje „Compensa“ koncertų salėje ir sausio 1 d. Palangos koncertų salėje vyksiančius šventinius koncertus pasakoja kūrėja.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

8 Kambarys © Lukas Gricius

Dainą „Niekada“ pristatantis 8 Kambarys: „Norime, kad klausytojai žinotų, ką išgyvename viduje“

Visi esame įsitikinę, kad geriau niekada nesakyti niekada. Ne kartą esame pažadėję sau: „ne, niekada“ ir vėl sugrįžę prie to paties. Taip, pasak grupės „8 Kambarys“ narių Deivido Alejūno-Corsalio ir Karolio Talučio-Talaz, pristatančių naujausią kūrinį „Niekada“, dažniausiai veikia meilė. „Tai yra labai žmogiška, todėl kiekvienas šį kūrinį supras ir atras save“, – sako jie.

LIETUVA
Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS