Dainą „Roko diskoteka“ pristatantys jauti kviečia garsiai kalbėti apie opią problemą

„jautì“
„jautì“ / Asmeninis ablumas
„jautì“
„jautì“ / Asmeninis ablumas
„Nesvarbu, ar tave priverčia judėti repas, rokas ar Rytis Cicinas – šokiai yra nuostabus dalykas“, – sako grupės „jautì“ nariai, pristatydami naują singlą. Kūriniu “Roko diskoteka” ir jam skirtu klipu Lietuvos roko scenos atstovai ragina atkreipti dėmesį į opią socialinę problemą – priekabiavimą.

„Šokiuose žmonės išsilieja, jaučiasi savimi. Visgi atsiranda bičų, kurie diskotekų metu gadina merginoms visą džiaugsmą“, –  pagrindinę kūrinio idėją atskleidžia grupės nariai. “Kadangi neretai girdime apie neigiamas merginų patirtis, manome, jog svarbu garsiai apie tai kalbėti“.

„Roko diskoteka“ pabrėžia saugios ir visiems atviros muzikos klausytojų bendruomenės svarbą. „Kai kūrėme šią dainą, nežinojome, kur pasuks kūrybinis procesas, tačiau kūriniui įgijus struktūrą, jis pradėjo skambėti tarsi skanduotė, kuri ne tik labai tiks koncertuose, bet ir turės stiprią žinutę“, – atvirauja „jautì“.

Atlikėjai ypatingai didžiuojasi gausia komanda, prisidėjusia prie dainos ir klipo kūrimo. Šaižių gitarų ir trankių būgnų kupina daina įrašyta kartu su „Ymir Audio“ prodiuseriu Snorre Bergerud, o vizualinį kūrinio išpildymą „jautì“ patikėjo režisierei Mijai Kembrei, operatoriui Nojui Drąsučiui ir prodiuserei Veronikai Tamulionytei.

„jautì“
Grupės „jautì“ klipo filmavimo akimirka

 “Tai – didžiausias mūsų klipas iki šiol, dirbome su 120 žmonių komanda.  Žinome, kad didesnė dalis mūsų klausytojų yra merginos, tad norėdami geriau išreikšti klipo idėją, sukvietėme būrį savanorių. Jautėme, jog klipo dalyvės yra tikros fanės, tad viskas vyko itin organiškai. Be to, norėdami sustiprinti tikro koncerto įspūdį, filmavimo metu daugybę kartų dainą atlikome gyvai, tad jos daugiau niekad nerepetuosim“, – juokiasi muzikantai.

Anot režisierės Mijos Kembrės, klipo kūrimo procesas buvo nelengva, tačiau džiugi patirtis: „Kadangi „jautì“ daina pasižymi šokdinančiu, aiškiu ritmu, su ja buvo lengva dirbti, o vaikinai su kūriniu atsinešę ir jo mintį, pasufleravo klipo siužetą. Turėjome labai daug masuotės, su tokiu kiekiu nėra tekę filmuoti, bet mane labai pradžiugino visų, įskaitant ir filmavimo komandą, atsidavimas ir įsitraukimas į procesą, dėl to buvo labai smagu kurti kartu ir jaučiuosi labai dėkinga“.

„Roko diskoteka“ – kovo 6 dieną pasirodysiančio „jautì“ albumo „Džiaugsmas“ dalis. Naująjį kūrinį, kartu su neseniai išleistais singlais „Žibutė“ ir „Superstaras“, gerbėjai galės išgirsti balandžio 6 dieną, albumo pristatymo koncerte didžiojoje „Litexpo“ salėje.

Pasidalink:

NAUJIENOS